Kozmetik Uygulamalar

kozmetik-uygulamalar-banner

Kozmetik Uygulamalar

  • Kozmetik akupunktur
  • Mezoterapi
  • 6 nokta (innea. Aqua)
  • Gençlik aşısı
  • Derma Penn
  • Hacamat
  • Tıbbi sülük

Kozmetik Akupunktur

Uygulanan yöntem vücut akupunkturu ile birlikte Mei Zen yüz ve boyun estetiği akupunktur metodudur. Mei Zen, sağlıklı insan demektir. Kozmetik akupunktur bir anti-aging tedavidir. Bu yöntem yaşlılık belirtilerini yavaşlatma, derin çizgilerde azalma, ince kırışıklık oluşumunu önleme, daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmayı sağlar. Sigara içmemek, yeterli su tüketmek, cildi nemlendirmeyi ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemek etkin tedavi sonucu almak için önemlidir. Kozmetik akupunkturda tedaviye düzenli devam etmek şarttır. Haftada 2 seans olmak üzere 5 hafta, ardından birer ay ara ile 2 seans, toplam 12 seans olarak uygulanır. Kontrol tedavisi 4-6 ayda bir haftada 2 seans yapılır.

 

Mezoterapi

Yüz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan ilaçlar doktorunuz tarafından belirlenir ve cildin içine direkt olarak enjekte edilir. Enjekte edilen ilaçlar çok az miktardadır. cildi yenileme, cilt kırışıklıklarında azalma ve cilt sarkmalarını önlemede etkili bir yöntemdir. Yüz mezoterapisi cildi yenileyen hyaluronic acid, vitaminler, mineraller, amino acid ve antioksidanları içerir. Bu şekilde cilde direkt verilip cildin uyarılması sağlanarak kollajen ve elastin üretimi artar, cilt yeterli miktarda nemlendirilir.


Dermapen

Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri sayesinde (0,02 mm.) deri yüzeyinde çok sayıda mikroskobik kanalların açılması işlemidir. Dermapen ile cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir, fibroblast aktivitesi oluşur. Kollajen ve elastin sentezi artar, kan dolaşımı aktive edilmiş olur. Dermapen ile cilt yenilenmesi sağlanır, cilt lekeleri, akne izleri tedavi edilebilir. Uygulama 2-3 hafta ara ile ortalama 4 seans olarak yapılır. Mezoterapi ile birlikte yapılan dermapen uygulamaları çok daha yüz güldürücüdür. Uygulamada; önce dermapen, daha sonra mezoterapi uygulaması yapılır, ardından mezoterapi ürünü ile yüz yıkanır ve tekrar dermapen uygulanarak işlem sonlandırılır.

 

Sülük

Bebek sülükler ile yüzdeki akupunktur noktalarına ve hekim tarafından belirlenen noktalara kozmetik amaçlı olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Salgıladığı faydalı enzimlerden dolayı ve cilt-cilt altındaki toksinleri kan emmek suretiyle aldığı için ciltte parlaklık, gerginlik, göz çevresi kırışık ve morluklarda, sarkmalarda azalma sağlar. Göz çevresi, alın bölgesi, nasolabial oluk üzerine sülük uygulanabilir. Kullanılan sülükler en küçük boy olduğundan yüzde iz bırakmaz. Sülük ve seans sayısı kişinin durumuna göre hekim tarafından belirlenir.

 

Hacamat

Yüz hacamat uygulamaları küçük boy kupalar ve enjektör ucuyla delik açılarak yapılan kanatma işlemidir. Cilt, cilt altında birikmiş olan kirli kan ve toksinler, ağır metal, yaşlı kan hücreleri ve kimyasal artıklardan temizlenir. Bölgenin kanlanması artar, dolaşım aktifleşir, cildin beslenmesi sağlanmış olur. Kupa ve seans sayısı cildin durumuna göre hekim tarafından belirlenir.

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp