Manuel Terapi Nedir

Manuel Terapi Nedir

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Manuel terapi sırasında, eğitimli bir fizyoterapist, kaslar, tendonlar, bağlar ve kemikler de dahil olmak üzere vücudun yumuşak dokularını ve eklem bölgelerini manipüle etmek için çeşitli teknikler kullanır. Bu mobilizasyon, manipülasyon, masaj, germe ve diğer yumuşak doku ve eklem manipülasyonu tekniklerini içerebilir.

Manuel terapi, ağrıyı azaltmaya, eklem hareket açıklığını artırmaya, kas esnekliğini geliştirmeye ve normal hareket paternlerini yeniden kazandırmaya yardımcı olabilir. Sıcaklık veya soğuk terapisi gibi diğer fizyoterapi yöntemleriyle birlikte kullanılarak daha da etkili hale getirilebilir.

Manuel terapi, sırt ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, kalça ağrısı ve diğer kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları gibi geniş bir yelpazedeki rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Fizyoterapistiniz, belirli rahatsızlığınız için manuel terapinin uygun olup olmadığını belirleyecek ve size özel bir tedavi planı geliştirecektir.

Kliniğimizdeki uzmanlardan bilgi almak için iletişime geçiniz.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp