Schroth Terapisi Nedir?

Schroth Terapisi Nedir?

Schroth Terapisi (Schroth Therapy)

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır. Terapi, özel egzersizler ve nefes teknikleri kullanarak omurganın anormal eğriliğini düzeltmeye ve duruşu iyileştirmeye odaklanır.

Alman fizik tedavisi uzmanı Katharina Schroth tarafından 1920'lerde geliştirilen Schroth terapisi, her hastanın özel eğriliğine göre uyarlanır ve zayıf kasları güçlendirerek ve kısaltılmış kasları uzatarak çalışır.

Schroth terapisi yalnızca veya braketleme veya cerrahi gibi diğer skolyoz tedavileriyle birlikte kullanılabilir. Terapi, skolyozun ilerlemesini azaltmak, omurga hareketliliğini ve duruşu iyileştirmek ve ağrı ve rahatsızlığı azaltmak için etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Schroth terapisi genellikle sertifikalı bir Schroth terapisti tarafından birebir oturumlarda yapılır, ancak grup dersleri de mevcut olabilir. Terapi tüm yaş grupları için uygundur, ancak en sık büyüme yıllarındaki çocuklar ve ergenlerde kullanılır.

Eğer siz veya tanıdığınız birisi skolyoz hastasıysanız ve Schroth terapisine ilgi duyuyorsanız, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon Nedir?

13.03.2023 12:34:16

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bir hastanın fiziksel fonksiyonunu, hareketliliğini ve yaşam kalitesini geri kazandırmaya ve artırmaya yardımcı olan sağlık disiplinleridir.

Devamı

Osteopati Nedir?

13.03.2023 12:33:50

Osteopati, kas-iskelet sistemi ve genel sağlık ve refah arasındaki ilişkiye odaklanan, manüel tıpın bir türüdür.

Devamı

Manuel Terapi Nedir

13.03.2023 12:33:42

Manuel terapi, fizyoterapistlerin kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını teşhis etmek ve tedavi etmek için kullandığı elle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı

Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:36

Pilates, temel kas gücünü, esnekliği ve beden kontrolünü odak alan, düşük etkili bir egzersiz yöntemidir.

Devamı

Reformer Pilates Nedir?

13.03.2023 12:29:14

Reformer Pilates, direnç temelli egzersiz yapmaya izin veren bir ekipman olan Pilates reformer kullanarak yapılan bir Pilates türüdür.

Devamı

Schroth Terapisi Nedir?

13.03.2023 12:28:57

Schroth terapisi, omurganın yan eğrilikleri ile karakterize edilen skolyozu tedavi etmek için kullanılan özel bir fizik tedavi yaklaşımıdır.

Devamı

Bilgi ve randevu için bu formu doldurup gönderiniz. Uzmanlarımız size dönüş yapacaklardır.

...

İletişim Formu

BENİ ORAYA GÖTÜR B.Çamlıca / İstanbul

ARAYIN
WhatsApp